ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОГО ВИПУСКНИКА
В ІННОВАЦІЙНІЙ ШКОЛІ
для педагогічних працівників Єнакієвського НВК
«Спеціалізована ЗОШ ІІ ст. –Ліцей інформаційних технологій»

І етап: 25.03.-30.03.
ІІ етап (дистанційний): 01.04.-02.11.
ІІІ етап: 04.11.-09.11.

Керівник курсу: Пасечнікова Лариса Павлівна,
завідувач кафедри природничо-наукових дисциплін,
кандидат педагогічних наук, доктор філософії.

Однією з умов підвищення якості загальної середньої освіти є удосконалення її науково-методичного, організаційного та інформаційного забезпечення в умовах соціально-економічних змін та підвищення педагогічної майстерності педагогів і керівників загальноосвітніх навчальних закладів регіональної мережі "Школа майбутнього".
Компетентність педагога експериментального навчального закладу "Школа майбутнього" – це системна, інтегративна єдність, синтез інтелектуальних і навичкових складових (когнітивного і діяльнісного, що включають і узагальнені знання, вміння й навички), особистісні характеристики (ціннісні орієнтації, здібності, риси характеру, готовність до здійснення діяльності тощо) і досвіду, що дозволяє педагогу використовувати власний потенціал, здійснювати складні культуровідповідні види діяльності, оперативно й успішно адаптуватися в постійно змінюваному суспільстві і професійній діяльності.
Метою проведення курсів є вдосконалення інтелектуально-пізнавальної, мотиваційно-ціннісної та практично-діяльнісної сфер особистості слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогів та керівників регіональної мережі "Школа майбутнього" сприяння їх професійному та особистісному розвитку шляхом реалізації таких завдань:
- удосконалення та оновлення знань і вмінь із теоретико-методологічних, правових, управлінських, соціогуманітарних та інших питань професійної діяльності слухачів, що забезпечується блоком соціально-гуманітарних модулів у структурі змісту підвищення кваліфікації;
- отримання додаткових знань і вмінь, які забезпечуються блоком професійно-орієнтованих та фахових модулів;
- активізація самостійної діяльності слухачів, розвиток мотивації професійного вдосконалення.
Структура навчальної програми є модульною. Вона відповідна структурі типових навчальних планів підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів та розкриває їх зміст і представлена модулями:
- соціально-гуманітарним,
- професійним,
- діагностико-аналітичним.
Соціально-гуманітарний модуль вміщує питання сучасної філософії та соціології освіти, нормативно-правої бази загальної середньої освіти, охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників педагогічного процесу, охорони дитинства.
Професійний модуль поєднує питання сучасної педагогічної інноватики, педагогічної психології та методичної і фахової підготовки вчителя.
Діагностико-аналітичний модуль має в собі критерії та норми оцінювання рівня досягнень педагогічних кадрів в системі післядипломної педагогічної освіти та види контролю щодо їхнього рівня професійної компетентності (вхідне та вихідне діагностування, педагогічне проектування, виконання атестаційних робіт, індивідуальні та групові дослідницькі завдання, конференції з обміну досвідом,тощо).