Психологічна служба школи

Діяльність психологічної служби школи спрямована на надання  психологічної допомоги всім суб’єктам навально-виховного процесу; сприяння створенню умов для виховання, гармонійного розвитку дитини, розвитку здібностей особистості в умовах шкільного навчання, збереження фізичного та психічного здоров’я учнів та вчителів.

У роботі психологічної служби використовуються наступні форми і методи роботи: індивідуальні та групові консультації, індивідуальні та групові розвиваючі заняття, семінари, лекції, рольові ігри, моделювання ситуації.

Проблеми психологічної допомоги дітям, підліткам, батькам і педагогам в ході психологічної підтримки здійснюються за основними напрямками діяльності служби:діагностична робота; корекційно-розвивальна робота; профорієнтація школярів; профілактична робота; консультування.

Цілі і завдання психологічної служби

Ціль –  Забезпечення повноцінного психічного і особистісного розвитку дітей та підлітків відповідно з їх індивідуальними можливостями й особливостями, розвиток соціально-активної, творчої особистості в процесі навчання та виховання.

Основні завдання, які вирішуються психологом школи:

·               Сприяння повноцінному розвитку особистості учнів, створення умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку;

·               Забезпечення особистісного підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення;

·               Психолого-педагогічний супровід обдарованої молоді;

·               Ведення профілактики та корекції пізнавальної  діяльності учнів, їх психофізичного розвитку, міжособистісних відносин, у навчально-виховному процесі;

·               Надання допомоги дітям, підліткам, педагогам і батькам в екстремальних і критичних ситуаціях;

·               Консультування батьків та осіб, які їх замінюють, з питань виховання дітей, створення сприятливого сімейного мікроклімату.

Середня школа:

Супровід переходу у середню школу.

Підтримка у вирішенні завдань особистісного і ціннісно-смислового самовизначення і саморозвитку.

Допомога у вирішенні особистісних проблем і проблем соціалізації.

Допомога в побудові конструктивних відносин з батьками та однолітками.

Профілактика девіантної поведінки

Старша школа:

Допомога в професійному самовизначенні.

Розвиток тимчасової перспективи, здатності до цілепокладання.

Розвиток психосоціальної компетентності.

Профілактика здорового способу життя, девіантної поведінки, різного роду залежностей.

Підтримка в самопізнанні, пошуку сенсу життя.

Цілі і завдання психологічної служби

Основні завдання, які вирішуються психологом школи:

·Сприяння повноцінному розвитку особистості учнів, створення умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку;

·Забезпечення особистісного підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення;

·Психолого-педагогічний супровід обдарованої молоді;

·Ведення профілактики та корекції пізнавальної

·Консультування батьків та осіб, які їх замінюють, з питань виховання дітей, створення сприятливого сімейного мікроклімату.

Середня школа:

Супровід переходу у середню школу.

Допомога у вирішенні особистісних проблем і проблем соціалізації.

Допомога в побудові конструктивних відносин з батьками та однолітками.

Профілактика девіантної поведінки

Старша школа:

Допомога в професійному самовизначенні.

Розвиток тимчасової перспективи, здатності до цілепокладання.

Розвиток психосоціальної компетентності.

Підтримка в самопізнанні, пошуку сенсу життя.